КИЇВ (QHA) -

Вояжі європейських депутатів до анексованого Криму — це частина стратегії "повзучого визнання півострова", яку обрала для себе Москва. Про це QHA повідомив політолог, викладач Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка Петро Олещук.

— Безумовно, такі поїздки — не випадкові, над ними активно працює Кремль. Оскільки в Москві одразу ж не змогли домогтися визнання з боку міжнародного співтовариства анексії Криму, вони обрали стратегію "повзучого визнання". Тобто вони розраховують домогтися визнання анексії окремими політиками, потім — партіями, можливо, регіональними органами влади, щоб у перспективі, а ставки йдуть на десятки років, домогтися визнання анексії в цілому, — зазначив Олещук.

Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко вважає, що діяльність пропутінської політичної сили "Альтернатива для Німеччини" — це загроза стабільності самої Німеччини.

— Крим відвідали маргінальні, але, разом з тим, діючі політики місцевого рівня. Вони копіюють те, що роблять їхні керівники в німецькому парламенті, а саме — ставлять під сумнів основи сучасного міжнародного порядку. Їхня діяльність — загроза для самої Німеччини, тому що у разі, якщо ця політична сила набиратиме популярність, вона зможе впливати на федеральну політику. А це стане катастрофою як для Німеччини, так і для Європи в цілому. Але є очікування, що "Альтернатива для Німеччини" маргіналізується і втратить політичну вагу, — зазначив експерт.

Огризко наголошує, що багаторазові факти відвідування Криму депутатами від партії "Альтернатива для Німеччини" свідчать, що вони "відпрацьовують у Путіна свої 30 срібняків".

— Тому що будь-який тверезомислячий політик, навіть місцевого рівня, повинен розуміти: порушувати міжнародне право неприпустимо. І реакція українського посла в Німеччині на візит їхніх депутатів була адекватною. На жаль, окрім заяв і нот протесту ми поки не можемо вживати ніяких заходів. Очевидно, цим депутатам заборонять в'їзд на територію України. Нам потрібно жорстко реагувати на подібні речі і, таким чином, формувати думку громадськості, у тому числі німецької, що "Альтернатива для Німеччини" — загроза для внутрішньої стабільності самої Німеччини та Європи, — підкреслив Огризко.

Нагадаємо, в суботу, 3 лютого, в окупований Крим прибула делегація у складі трьох депутатів від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини". Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що візит німецьких депутатів в окупований Крим матиме для них "дуже неприємні правові наслідки". У той же час, депутати відповіли, що їх "не турбують загрози Києва заборонити їм в'їзд в Україну, вони розраховують відвідати Крим ще не раз".

Раніше повідомлялося, що у квітні 2016 року російський фонд сплатив поїздку до анексованого Криму німецькому депутату Європарламенту від партії "Альтернатива для Німеччини" Маркусу Претцелю для участі в Ялтинському економічному форумі. У серпні з'явилася інформація, що одразу декількох функціонерів партії "Альтернатива для Німеччини" підозрюють у тісних контактах з можливим російським агентом, поляком Матеушем Піскорським. Восени 2017 року правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" вперше пройшла до парламенту. У результаті тисячі демонстрантів у Берліні вийшли на акції протесту.

QHA