КИЇВ (QHA) -

Рада Європейського союзу продовжила санкції проти Російської Федерації терміном ще на один рік. Санкції були запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 18 червня, на зустрічі міністрів з питань сільського господарства і рибальства 28 країн Євросоюзу.

— 18 червня 2018 року Рада продовжила обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією до 23 червня 2019 року. Через чотири роки незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Російською Федерацією Європейський союз знову заявляє, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права, — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Санкції поширюються на імпорт до Євросоюзу продуктів з Криму і Севастополя, інвестиції та поставку товарів. Також це означає заборону для європейців і компаній з ЄС на придбання нерухомості на півострові, фінансування кримських компаній.

Окрім того, будуть заборонені деякі послуги туристичної діяльності в Криму і Севастополі; експорт деяких товарів і технологій на півострів для транспортного, телекомунікаційного і енергетичних секторів, пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів.

— Європейським круїзним лайнерам заборонено заходити до будь-яких портів Кримського півострова, за винятком випадків виникнення екстрених ситуацій, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін підписав так званий контрсанкційний закон "Про заходи впливу на недружні дії США та інших іноземних держав".

Раніше QHA повідомляло, що CША запровадили нові санкції у рамках "Списку Магнітського".

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA