КИЇВ (QHA) -

Європейський союз вважає злочинною анексію Кримського півострова Російською Федерацією 2014 року і тому не визнає фіктивні вироки кримських «судів».

Про це сказано у заяві прес-секретаря представництва організації Європейського союзу в Україні.

— ЄС не визнає незаконну анексію Криму Росією і таким чином не визнає цей "суд" і його рішення. Засудження пана Умерова є серйозним порушенням прав людини, ще одним прикладом переслідування кримськотатарської спільноти і чіткою ілюстрацією серйозного погіршення стану прав людини на півострові, йдеться у заяві.

В ЄС також зазначили, що вирок суперечить міжнародному праву і що Європейський Союз неухильно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

— Ми повторюємо, що всі незаконно ув'язнені українські громадяни на Кримському півострові і в Росії повинні бути негайно звільнені, заявили в ЄС.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що вирок, винесений "судом" у Сімферополі Ільмі Умерову — чергове свідчення посилення репресій проти кримськотатарського народу, що проводяться окупаційною владою Криму.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він зазначив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб утруднити доступ рідних і адвокатів до нього.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним.

Раніше російський прокурор заппитав покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA