КИЇВ (QHA) -

Порошенко: протидіяти втручанню у вибори

Президент України на форумі заявив, що суспільство в країнах заходу є вкрай вразливим перед обличчям тривалого потоку фейкових новин, які ще й підсилюються соціальними платформами.

— Наголошую, що цифрова ера вимагає від нас взяти на озброєння нові та ефективні законодавчі запобіжники заради захисту досягнень вільного вибору наших суспільств, водночас забезпечивши делікатний баланс між демократичними свободами та вимогами кібербезпеки. Недарма навіть у таких розвинутих демократіях, як Німеччина і Франція, або впроваджено, або зараз впроваджують зміни до законодавства такого типу. Це маємо зробити й ми. Аналогічний рецепт світ має запропонувати для протидії російському втручанню у будь-які вибори. У тому числі, російському втручанню в українські вибори.

Гройсман: адекватно реагувати на дії Росії

Премєр-міністр України Володимир Гройсман, виступаючи на форумі, зазначив, що демократичний світ має більш рішуче і адекватно реагувати на дії Росії.

— Сьогодні цивілізований демократичний світ, напевно, ще не зовсім адекватно реагує на ті загрози, які ми маємо. І найдраматичніша сьогодні у світі країна, де відбуваються вбивства — це Україна… Сьогодні є ключовим питанням, на яке треба шукати відповідь на усіх майданчиках — адекватність дій демократичного світу, — підкреслив Гройсман. Настав час відкрити очі, не прикривати їх і не відвертати від проблем. Настав час абсолютно чітких та якісних дій, які дозволять зупинити навалу цієї агресії, які дозволять нам, цивілізованому світу, встановити мир, і не лише на європейському континенті, а й далі поширювати наші цінності в усьому світі, — заявив Гройсман.

Скверняліс: допомагати Україні

Премєр-міністр Литовської республіки Саулюс Скверняліс заявив, що необхідно надати Україні летельну зброю для оборонних цілей.

— Ми маємо й надалі допомагати Україні летальною зброєю. Це не для того, щоб показати усьому світу, що ми заохочуємо війну. Ні. ми хочемо оборонятися, тому що надання летальної зброї означає, що ми можемо зберегти життя снайперів, життя військових, — сказав Скверняліс.

 

Філіп: нові виклики та загрози

Прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп підкреслив, що нинішнє безпекове середовище у регіоні Східної Європи знаходиться під впливом постійних змін, які самі по собі вже генерують нові виклики і загрози.

— Ці виклики і складнощі по-новому визначають концепцію безпеки. І порядок денний безпеки має базуватися на новому підході до асиметричних та неконвенційних ризиків, які, з іншого боку, потребують нової природи міжнародної солідарності, — сказав Філіп.

На його думку, сьогодні традиційні загрози не скоротилися, але також виникли нові, гібридні загрози.

— Традиційні загрози, такі як військові, все ще існують. Ми їх бачимо також у Республіці Молдова, тому що на нашій території є російські війська. Такі загрози є актуальними для всієї Східної Європи. Такі гарячі точки, конфлікти, присутність іноземних військ, які незаконно знаходяться на чужій території, несуть таку загрозу, що політика конфронтації буде лише нарощуватися.

Сулейман: дивитися ширше

Спеціальний представник Президента та Уряду Турецької Республіки, Міністр внутрішніх справ Сойлу Сулейман зазначив, що потрібно комплексно оцінювати ситуацію та розглядати безпеку у ширшому контексті, ніж просто безпека своїх національних кордонів.

— Ми маємо комплексно оцінювати ситуацію та розглядати безпеку у ширшому контексті, ніж просто безпека наших національних кордонів, — заявив Сойлу Сулейман.

За його словами, існують такі глобальні виклики: тероризм, розповсюдження наркотиків, нелегальна міграція і т.д. З ними потрібно боротися комплексно та спільно.

— На сьогодні ми спостерігаємо, як відбуваються так звані “війни чужими руками” — коли за рахунок тих чи інших джерел відбуваються бойові дії на території інших країн і стрілки відповідальності переводяться і важко визначити вже походження. Але важливо розуміти, що конфлікт в одному регіоні має вплив на увесь світ. — заявив Сойлу Сулейман.

Гетемюллер: вчитися в України

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер зазначила, що багаторічний досвід України у протидії гібридним загрозам з боку Росії є дуже цінним для НАТО.

— Я хотіла б сказати, наскільки НАТО очікує щоб повчитися вашого досвіду, ми були дуже раді, що минулого року сформували спільну платформу України й НАТО щодо протидії гібридним загрозам. Це важливий елемент того, як НАТО могло б у вас повчитися.

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі.

QHA