МОСКВА (QHA) -

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, що готовий подати прохання про помилування українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії.

— Я вважаю, що Сенцов має бути звільнений з гуманітарних причин. Він може бути помилуваний. Якщо необхідне прохання про його помилування, я охоче подам його на основі Європейської конвенції з прав людини, — зазначив Ягланд.

Тим часом, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова повідомила, що Олег Сенцов не писав звернення з проханням про помилування.

— Особисто до мене він не звертався з конкретним клопотанням, і у мене не було усього пакета юридичних документів, щоб у повній мірі оцінити ситуацію, — повідомила Москалькова.

Як писало QHA, Олег Сенцов у листі російському кінодокументалісту Андрію Плахову повідомив, що тримається і впевнений у своїй перемозі. Незаконно засуджений режисер подякував деяким російським кінематографістам, які підтримують його на офіційних майданчиках.

Нагадаємо, сьогодні, 20 червня, організатори кампанії за звільнення Олега Сенцова опублікували заклик до проведення термінових дебатів з питання звільнення всіх українських в'язнів Кремля у Раді Європи. Так, 25 червня, відкривається сесія Асамблеї, на яку зберуться усі парламентські делегації країн-членів Ради Європи. Організатори зазначають, що досягти мети — проведення дебатів — буде непросто, так як Кремль має сильну підтримку в Раді Європи.

QHA