СТРАСБУРГ (QHA) -

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що не буде здаватися у звільненні українського політв'язня Олега Сенцова. Про це він повідомив під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі.

Ягланд зазначив, що не знає про відмову Кремля на його листа президенту РФ помилувати Сенцова.

— Я не збираюся здаватися. Тому що мені здається дуже важливим, щоб дві сторони робили зусилля для зниження напруги, щоб припинити будь-яку форму військових дій — на словах, за допомогою зброї або гібридної війни.

Ягланд підкреслив, що обмін ув'язненими міг би стати одним з методів деескалації напруженості між Україною та РФ.

— Мені здається, що настав час передати обом сторонам наступні тези: що необхідно припинити ескалацію напруженості, і одним з методів деескалації було б звільнення ув'язнених і надалі — обмін ув'язненими. У першу чергу, це питання я порушував (під час візиту до Москви) у зв'язку із паном Сенцовим, але також говорив про ситуацію у відношенні усіх інших ув'язнених по обидва боки. Я продовжуватиму цю роботу.

QHA повідомляло, що Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати Олега Сенцова. У нього було таке право згідно з Європейською конвенцією з прав людини.

У Кремлі, у свою чергу, відмовилися помилувати Сенцова на прохання Ягланда. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що політв'язень має особисто подати прохання про помилування.

Джерело: Укрінформ

QHA