КИЇВ (QHA) -

З моменту окупації Криму, після проведення незаконного референдуму за "приєднання" до Росії, з півострова виїхало близько 50 тисяч осіб, половина з яких — кримські татари. За чотири роки анексії в Криму викрали 49 кримських татар, деяких з них пізніше знайшли мертвими. Про це заявив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що кримські татари довгі роки боролися за повернення додому після депортації у 1944 році, і наразі складається ситуація, коли вони знову змушені залишати свої будинки.

— Взагалі, наша стратегія — щоб не покидали Крим. Тому що ми так довго боролися після депортації 44-го року за повернення. Але так склалася ситуація, такі масовані репресії проти корінного народу і дуже багато людей їдуть, — сказав він.

Перед незаконними виборами президента РФ в окупованому Криму на кримських татар посилився тиск з боку окупаційної влади.

— За їхніми нормами участь у виборах — добровільна. Але сьогодні якщо ти не пішов на вибори, ти втратиш роботу. Якщо ти не пішов на вибори — тебе можуть виключити з навчального закладу, — підкреслив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров додав, що участь в незаконних виборах означає визнання російської юрисдикції в окупованому Криму.

— Ми припускали, що під 18 березня трошки пом'якшиться ситуація, а після того, як вибори відбудуться, буде знову напруженою. Але напруга не спадає. Ми вважаємо, що участь у виборах — незалежно від того, як ти там проголосуєш — означає визнання російської юрисдикції в Криму, — зазначив він.

QHA повідомляло, що глава РФ Путін переніс вибори президента Росії на 18 березня. Цей день вважається днем ​​анексії Криму, коли в РФ підписали так званий договір про входження Республіки Крим і Севастополя до складу Росії.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що окупаційні російські власті в Криму різними способами намагаються підвищити явку на президентських виборах, у тому числі, і з боку кримських татар. За його словами, для цього окупанти підключили спецслужби.

QHA