МОСКВА (QHA) -

Свого часу представники Генпрокуратури України пояснювали журналістам тяганину у розслідуванні "справи Майдану" проти Януковича відсутністю доказів його перебування на території Росії. Цим же були мотивовані відмови у проведенні його допиту, очних ставок з нинішніми вищими посадовими особами України, неможливість передачі справи до суду.

І ось, нарешті, у відповідь на офіційний запит в Управління з питань міграції МВС Росії від 4 липня 2016 року прийшло офіційне підтвердження перебування екс-президента України на території РФ "на підставі наданого йому тимчасового притулку".

Як повідомляє Інтерфакс, адвокат екс-президента Віталій Сердюк оприлюднив текст офіційного підтвердження цього факту:

— На Ваш запит від 4 липня 2016 року повідомляємо наступне: громадянину України Януковичу Віктору Федоровичу надано тимчасовий притулок на території РФ, що підтверджується свідоцтвом про надання тимчасового притулку на території РФ, серія ВУ № 0107999, видане УМФС Росії по Ростовській області, йдеться у цьому документі.

Крім того, Сердюк інформував пресу і про наступне:

23 лютого 2016 року слідчому ГПУ було направлено клопотання про проведення допиту Януковича за місцем його фактичного перебування  у Ростові-на-Дону. У відповіді прокуратури від 4 березня вказувалося, що інформація про місцеперебування Януковича перевіряється, і від компетентних органів РФ тоді ще було отримано офіційне підтвердження його перебування на території цієї країни.

Також адвокат зазначив, що отриманий документ спростовує інформацію про зміну Януковичем громадянства.

Як повідомляє "Лівий берег", 19 жовтня о 10:00 на пленарному засіданні суд почне розгляд справи за конституційним поданням президента Петра Порошенка (від червня 2015 року) щодо відповідності Конституції закону "Про позбавлення В.Януковича звання президента України".

Розгляд справи проходитиме у формі письмового слухання.

Стаття 105 Конституції говорить, що звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки він не був усунений з посади в порядку імпічменту.

Нагадаємо, 22 лютого Верховна Рада прийняла постанову "Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень". Даною постановою було призначено позачергові вибори президента на 25 травня 2014 року. Тоді ж Рада призначила Олександра Турчинова виконуючим обов'язки президента. Парламент ухвалив постанову "Про покладання на голову Верховної Ради України обов'язків Президента України згідно зі статті 112 Конституції України". За дане рішення проголосували 285 із 339 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

В ході виборів президента України від 25 травня 2014 року кандидат у президенти України Петро Порошенко переміг у першому ж турі і 7 червня того ж року відбулася його інаугурація.

ФОТО: інтернет

QHA