МОСКВА (QHA) -

2 березня об 11:00 у Москві відбудеться прес-конференція збіглого екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомило сьогодні інформагентство ТАСС.

— Янукович розповість про нові докази причетності представників нинішньої української влади до розстрілу протестувальників на Майдані, а також про судовий процес, ініційований київською владою, сказано у повідомленні.

Нагадаємо, Янукович був президентом з 2010 по 2014 роки. Під час Революції Гідності, яка розпочалася у відповідь на побиття "Беркутом" студентів і супроводжувалася масовими вбивствами протестувальників і співробітників правоохоронних органів у січні-лютому 2014 року, він втік до РФ. Там Янукович звернувся до російської влади з проханням ввести війська в Україну.

Екс-президент звинувачується у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни кордонів території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочинах, передбачених ч.1 ст.111 , ч.5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

Джерело: ТАСС

QHA