КИЇВ (QHA) -

Колишній глава Генштабу ЗСУ Юрій Ільїн на допиті в суді у справі про державну зраду Віктора Януковича повідомив, що розповідав екс-президенту країни про ситуацію в Криму 26 лютого 2014 року і діяльність так званої "кримської самооборони".

За його словами, у лютому 2014 року в Криму почалося масштабне формування загонів самооборони, і Чорноморський флот РФ посилив охорону своїх об'єктів.

— Ситуація була складна. Це було 26 лютого, в пізню годину, на той момент мені вже було відмовлено повертатися до Києва. Я додав, що самі кримчани налаштовані рішуче; що я вислухав за день багато, м'яко кажучи, критичних зауважень на адресу тих, хто владу захопив; що настрій у людей поганий, і вони не збираються підкорятися київській владі, — сказав Ільїн.

Екс-начальник Генштабу ЗСУ відзначив, що наприкінці розмови Янукович попросив його "не допустити кровопролиття". На момент розмови з Ільїним, за його словами, Янукович вже перебував на території Російської Федерації.

Раніше QHA повідомляло, що 4 квітня свідок захисту у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича Валерій Луговской заявив, що нібито захищав Крим від «Правого сектора» і нібито РФ «нічого на півострові не захоплювала».

Луговський зазначив, що події на Майдані у 2014 році підштовхнули його до того, щоб вступити в «самооборону Криму» і нібито захищати півострів.

Джерело: Укрінформ

QHA