КИЇВ (QHA) -

Екс-президенту Віктору Януковичу і екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні влади. Про це інформує генеральний прокурор України Юрій Луценко у Facebook.

— Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу про «конституційний переворот» 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента України за рахунок звуження ролі і повноважень парламенту і уряду, йдеться у повідомленні.

Луценко зазначає, що на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 ККУ екс-президенту Януковичу і екс-міністру юстиції Лавриновичу у здійсненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, зокрема шляхом вживання заходів з незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні — Верховної Ради зміни чинної Конституції шляхом внесення до єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року і його офіційного опублікування.

У свою чергу, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook підтвердила цю інформацію, зазначивши, що зараз збираються докази і перевіряються на предмет достатності і допустимості для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення вищевказаних злочинів.

Лавринович відреагував на повідомлення про винесення підозри, заявивши про свою непричетність до захоплення влади президентом-утікачем Віктором Януковичем 2010 року, повідомляє «112 Україна».

— Було чисте виконання функціональних обов'язків, які жодним чином не стосуються суті питання. Зміни до Конституції приймають у Верховній Раді. Процедура їхнього прийняття описана у 13 розділі Конституції. Порушення цієї процедури є достатньою підставою для розгляду Конституційним судом рішення щодо конституційності цих дій, сказав Лавринович.

Нагадаємо, сьогодні суд у справі Януковича взяв перерву на два тижні. На сьогоднішньому засіданні новий держадвокат Януковича Максим Герасько попросив надати йому додатковий час для ознайомлення з матеріалами справи, і суд це прохання задовольнив.

Екс-президент Віктор Янукович обвинувачується у державній зраді, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України.

ФОТО: інтернет

QHA