ТОКІО (QHA) -

 

Японія готова укласти мирний договір з Росією тільки після того, як Москва поверне Курильські острови.

Про це заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, виступаючи з програмною промовою на відкритті сесії парламенту.

За його словами, вирішення територіальної суперечки може "відкрити нову еру в двосторонніх відносинах".

— Відносини з Росією опинилися у ненормальному стані. Між двома країнами вже більше 70 років не укладено мирного договору. На основі відносин довіри з президентом Володимиром Путіним ми вирішимо територіальне питання і укладемо мирний договір з Росією.

Прем'єр зазначив, що колишні жителі Курильських островів літають туди літаками і відвідують могили предків, "у бік реалізації зрушилося питання щодо проведення там спільної господарської діяльності".

 

Відзначимо, 1 вересня 1945 року, радянські війська зайняли Курильські острови, у тому числі, південні острови — Ітуруп, Кунашир і Малу Курильську гряду.

Після завершення Другої світової війни між СРСР і Японією не було укладено мирного договору через Курильське питання.

12 вересня на Східному економічному форумі президент РФ Володимир Путін запропонував Японії підписати угоду без будь-яких умов, але японська влада відмовилися через суперечку щодо приналежності Курильських островів.

 

На початку 2018 року опозиційний російський політик Гаррі Каспаров закликав провести референдум на Курильських островах з приводу їхнього приєднання до Японії.

У 2015 році Москва заявила, що планує побудувати військові бази на Курильських островах, острові Врангеля, мисі Шмідта, на східному узбережжі Чукотки.

 

Джерело: Лига Новости

QHA