КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель сподівається, що наші співвітчизники, які проживають у тимчасово окупованому Криму, також зможуть скористатися безвізом, оскільки вони залишаються громадянами України. Таку думку вона висловила агентству QHA, коментуючи сьогоднішнє схвалення Європарламентом надання Європейським Союзом безвізового режиму для України.

— Я сподіваюся, що тепер і наші співвітчизники, які проживають у Криму, зможуть скористатися безвізом. Адже вони залишаються громадянами України, які б окупаційні режими не лютували на півострові.

Гаяна Юксель зауважила, що переважна більшість патріотично налаштованих кримських татар не відмовилися від українського паспорта, а отже на них розповсюджуються всі права громадян України.

 Жоден патріотичний кримський татарин (за винятком невеличкої купки колаборантів) не відмовився від українського паспорта.

Представник Меджлісу підкреслила: рішення Європарламенту підтверджує, що Європа підтримує Україну.  

Гаяна Юксель також порадила не зважати на лихослів’я ворогів України, які намагаються применшити важливість надання безвізового режиму, спекулюючи на труднощах, що переживає держава, і через які українці начебто не зможуть скористатися перевагами безвізу.

— Хто б що не говорив, і як би не лихословив з приводу безвізу, переконуючи, що в українців нібито немає грошей і вони все одно не зможуть нікуди поїхати, сам факт надання можливості безвізових поїздок дуже важливий. Краще мати цю можливість, ніж не мати.

Як повідомляла QHA, сьогодні Європейський парламент голосами 521 депутата підтримав надання безвізового режиму з ЄС для України. Посли країн Євросоюзу повинні затвердити рішення Європарламенту під час засідання 26 квітня. А остаточно Рада ЄС затвердить візову лібералізацію з Україною на засіданні 11 травня. Таким чином безвізовий режим може набути чинності у червні 2017 року.

Українські посадовці неодноразово наголошували, що розглядають кримчан як громадян України, що опинилися у тимчасовій російській окупації, і Україна продовжує боротися за їхнє звільнення.

QHA