КИЇВ (QHA) -

 

Ініціатива Росії з включення Південного берега Криму до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО приречена на провал, оскільки організація не визнає окупацію півострова.

Про це у коментарі QHA повідомив президент Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць (ICOMOS) Микола Яковина.

— Статус Криму як тимчасово окупованої території суверенної держави загальновідомий. ЮНЕСКО відхилить російську заяву, оскільки організація є частиною системи ООН. На Асамблеї Організації об'єднаних націй це питання розглядалося неодноразово. Кремль, маючи право вето і використовуючи вплив на інші країни, блокує низку антиросійських резолюцій. Але для розгляду російської заявки в ЮНЕСКО у них не вистачить голосів, скільки б вони не вносили ініціатив, — упевнений експерт.

За словами Яковини, перед внесенням номінації необхідно провести низку міжнародних наукових конференцій, а це неможливо в умовах ізоляції окупованого півострова.

 

Раніше російський Ермітаж підготував проект включення Південного берега Криму від мису Айя (Севастополь) до Алушти у списки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Планується, що Ермітаж представить проект на сьомому Санкт-Петербурзькому міжнародному культурному форумі, який проведуть 15–17 листопада.

 

Після незаконної анексії Криму Росією у 2014 році ЮНЕСКО припинила усі контакти з об'єктами культурної спадщини на півострові. Це призвело до призупинення робіт з включення до списків ЮНЕСКО кримських пам'яток: Ханського палацу, комплексу печерних міст у Бахчисарайському районі й Воронцовського палацу на Південному березі Криму.

QHA