КИЇВ (QHA) -

Кримські татари все частіше стають жертвами насильницьких затримань і зникнень, які є частиною загальної компанії з залякування і переслідування. Про це йдеться в порядку денному 202-ї сесії ЮНЕСКО.

— Заради цих переслідувань російська влада часто використовує сфабриковані на основі російських законів звинувачення в «екстремізмі». Крім того, порушення основних правових принципів і стандартів у галузі прав людини російське кримінальне законодавство використовується ретроактивно для переслідування громадських активістів, сказано у доповіді.

Наголошується, що російська влада розпочала війну на знищення проти представницького органу кримськотатарського народу - Меджлісу, щоб змусити мовчати його лідерів і членів.

— Ці дії відбуваються на тлі повного ігнорування рішень Міжнародного суду від 19 травня 2017 року, що вказує на незаконність заборони діяльності Меджлісу російською владою, повідомляється у документі ЮНЕСКО.

На порядку денному згадується, що репресії піддаються і етнічні українці.

Меджліс кримськотатарського народу заявив про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю незаконний «Верховний суд» тимчасово окупованого Росією Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років ув'язнення у колонії загального режиму.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН ввів тимчасові заходи за позовом «Україна проти Росії», щоб захистити права жителів анексованого Криму. Постановою суду було вказано припинити утиск прав українців і кримських татар, відновити діяльність Меджлісу, а також дозволити навчання в окупованому Криму українською мовою.

QHA