НЬЮ ЙОРК -

Влада Катару, яку ряд арабських країн звинуватив у підтримці тероризму, уклали контракт з юридичною фірмою, власником якої є екс-генпрокурор США Джон Ешкрофт, повідомляє АА.

Тримісячний контракт з компанією Джона Ешкрофта обійшовся Катару у 2,5 млн доларів США.

Згідно з умовами підписаної угоди, компанія Ешкрофта проаналізує кроки Дохи у боротьбі з тероризмом. Таким чином Катар намагається довести необгрунтованість звинувачень у підтримці тероризму з боку Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Єгипту.

Після детального аналізу американські юристи підготують підсумкову доповідь і виступлять з рекомендаціями. Зазначається, що юридична компанія Ешкрофта лобіюватиме інтереси Катару у політичних структурах США і американських ЗМІ.

Нагадаємо, 5 червня Бахрейн, ОАЕ, Саудівська Аравія, Єгипет, Ємен, Мальдівська Республіка, Республіка Маврикій та тимчасовий уряд Лівії оголосили про розрив дипвідносин з Катаром, звинувативши Доху у підтримці терористичних організацій і дестабілізації ситуації на Близькому Сході.

Аравійські монархії припинили будь-яке сполучення з Катаром і звеліли своїм підданим покинути територію країни.

Пізніше до країн затоки приєдналися Мавританія і Коморські острови, а Йорданія і Джибуті знизили рівень диппредставництва.

Королівство Марокко 11 червня висловило готовність виступити посередником у врегулюванні дипломатичної кризи в Перській затоці.

Джерело: АА

QHA