КИЇВ (QHA) -

11 листопада у Києві пройшов з'їзд політичної партії «Народний фронт», на якому екс-прем'єр-міністр, лідер Арсеній Яценюк заявив, що партія 2018 року визначиться з кандидатом на вибори президента України, які пройдуть 2019 року.

— Пропонується прийняти рішення, щоб політична партія «Народний фронт» 2018 року визначилася з кандидатом у президенти на чергові президентські вибори, які відбудуться 2019 року, зазначив Яценюк.

Крім цього, партія пропонує ввести в Україні візовий режим з Російською Федерацією, а також розширити санкції щодо РФ.

— Політична рада партії пропонує закріпити в рішенні з'їзду необхідність введення візового режиму з Російською Федерацією, додав Яценюк, представляючи резолюцію партії.

У резолюції сказано, що «Народний фронт» підтримує ініціативу про розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі з деякими умовами.

— Ці ініціативи можуть підтримуватися і будуть підтримуватися за умови врахування саме українських національних інтересів, щоб нам не створили ще один заморожений конфлікт.

Згідно з резолюцією санкції з Росії не можна знімати доти, доки не буде повністю відновлена ​​територія України і доки РФ «повністю не відшкодує збитки Україні та її громадянам, заподіяні в результаті збройної агресії».

QHA повідомляло, що колишньому народному депутату фракції «Народний фронт», екс-главі комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку оголосили підозру у справі «Енергоатому». За версією слідства, Мартиненко і ще троє осіб організували корупційну схему, в результаті якої «Енергоатому» було завдано збитків у розмірі 6,4 млн євро.

Зокрема в НАБУ стверджують, що Мартиненко і спільники створили умови для проведення ряду тендерів, на яких перемогла чеська компанія «Škoda JS», завищили на 6,4 млн євро цінові пропозиції, які в окремих випадках становили до 20% від вартості обладнання. Після цього «Škoda JS» перерахувала цю суму на рахунку BRADCREST INVESTMENT SA, власником якої є Мартиненко.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA