КИЇВ (QHA) -

Український омбудсмен Людмила Денісова опублікувала фото Олега Сенцова, які їй передала російська колега Тетяна Москалькова.

— Тільки що від Уповноваженого РФ надійшли фото Олега Сенцова. За інформацією, яку їй передали, Олег активний, ходить дивитися телевізор, читає книги, пише щось час від часу. Всі, цитую, дивуються як він витримує, стан його задовільний. На моє запитання, чи можу я оприлюднити фото, мені відповіли, коли питали про дозвіл зробити фото, Олег розуміє, що люди хвилюються про нього. Ці три фото Олега Сенцова я тільки що отримала, — написала Денісова.

У той же час адвокат Сенцова Дмитро Дінзе у коментарі до фотографій написав: "у житті ще гірше, повірте".

Раніше Денісова повідомляла, що Сенцов дав свою згоду на те, щоб його зняли на відео.

За її словами, Анатолій Сак — Уповноважений з прав людини Ямало-Ненецького Автономного округу РФ, на території якого знаходиться в'язниця, де тримають політв'язня, зможе сфотографувати Сенцова і зняти відео своєї розмови з ним.

Також, за інформацією Денісової, до Сенцова їде громадська спостережна комісія.

Український омбудсмен розповіла, що розмовляла з адвокатом політв'язня Дмитром Дінзе.

— За його словами, у Сенцова зараз третя затяжна економічна криза. Двічі його хотіли відправити до лікарні, де збиралися підключити до медичної апаратури і розпочати примусове годування, — повідомила омбудсмен.

В останній раз лікарі хотіли прикувати режисера до ліжка і розпочати насильницьке годування.

— Олег заявив, що припиняти голодування не збирається. Він п'є мінімальну кількість медичної суміші й воду, щоб не втрачати свідомість і контролювати дії, які з ним відбуваються, — розповів омбудсмену захисник.

Тим часом, вчора 8 серпня сестра в'язня Кремля Наталя Каплан повідомила, що у Сенцова все не просто погано, все катастрофічно погано.

Раніше Сенцов у своєму зверненні заявив, що не збирається припиняти голодування. Політв'язень також зазначив, що якщо йому дозволять етапування до окупованого Сімферополя, то його стан здоров'я може це не дозволити.

Відзначимо, вчора, 7 серпня, Дмитро Дінзе заявив, що в Олега Сенцова анемія, а також дуже слабкий пульс. За словами адвоката, йому також стало зле через те, що у Лабитнангі стало дуже тепло, а у нього зараз погана переносимість спеки.

QHA