МОСКВА (QHA) -

Стан 50 найбагатших людей Росії за один день скоротився більш, ніж на 12 мільярдів доларів у результаті падіння російського фондового ринку через введені санкцій США.

Найбільше втратив олігарх Олег Дерипаска, чиї доходи скоротилися на чверть (на 1,3 мільярда доларів) через різке падіння вартості паперів Rusal і En+Group та падіння котирувань виробника алюмінію на Гонконгській біржі більш ніж на 50%.

Понад 16% втратив також партнер Дерипаски по «Норильському нікелю» Володимир Потанін, якому належить 32,9% "Норнікеля" (частка Дерипаски складає 27,8%). При цьому, Потаніна немає у санкційних списках.

Третім «лідером» втрат став Віктор Вексельберг, який є співвласником акцій Rusal (його частка — 26,5%). Вексельберг втратив близько 1 мільярда доларів.

QHA повідомляло, що 9 квітня курс рубля до долара впав до минулорічного мінімуму, який був зафіксований восени 2017 року. Основні російські фондові індекси показали серйозне падіння під час торгів. Так, індекс РТС впав на 11%.

Акції UC RUSAL (власник Олег Дерипаска — потрапив під санкції) впали на 27,5%, "Норнікеля" (з часткою Дерипаски) на 16,5%, "Мечела" — на 17,5%, "Сбєрбанку" — на 14%.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній, які близькі до Кремля.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також у числі тих, на кого тепер поширюються обмеження, — глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев та інші чиновники.

Джерело: Forbes

QHA