КИЇВ (QHA) -

Проект нової резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму передбачає підготовку Генеральним секретарем ООН спеціальної доповіді з ситуації на окупованому півострові. Про це заявив у Києві 28 серпня постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає кореспондент QHA.

— Новий елемент, який буде входити до "кримської резолюції" — підготовка генеральним секретарем ООН спеціальної доповіді за підсумками трирічного циклу про те, що зроблено Організацією об'єднаних націй, щоб вирішити виникаючі в Криму проблеми. До цього це була тільки доповідь Верховного комісара ООН з прав людини. Тепер ми піднімаємо це до рівня генерального секретаря, — повідомив Єльченко.

Нагадаємо, 13 червня Генеральна Асамблея ООН під час голосування обрала Україну до складу Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) на період 2019 — 2021 рр. Рішення підтримало 176 держав.

ЕКОСОР — один з шести ключових органів орагнізації, який відповідає за координацію діяльності ООН та її спеціалізованих установ в економічній і соціальній сферах. Він уповноважений, у тому числі, скликати спеціальні засідання з надзвичайних ситуацій гуманітарного характеру. До складу Ради входять 54 держави-члена ООН.

QHA