КИЇВ (QHA) -

Завдяки роботі освітніх центрів «Крим-Україна» і «Донбас-Україна» кількість вступників до українських вишів за три роки збільшилася практично вдвічі. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.

— Якщо під час вступної кампанії 2016-го через освітні центри вступили близько тисячі абітурієнтів, то у цьому році їхня кількість досягла 1749, — йдеться у повідомленні.

У 2018 році через центр «Донбас-Україна» вступило 1522 людини, хоча у минулому році цей показник був 1 346 осіб, а у 2016 році — 855 осіб.

Студенти в основному обрали Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля і Таврійський національний університет імені Вернадського.

За консультацією до центрів «Донбас-Україна» звернулися 3 тисячі 186 осіб. Такі центри працюють у Києві, Бахмуті, Вінниці, Дніпрі, Краматорську, Кремінній, Кривому Розі, Костянтинівці, Покровському, Лимані, Лисичанську, Маріуполі, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Старобільську, Слов'янську, Харкові, Торецьку.

Через центр «Крим-Україна», у свою чергу, у цьому році вступило 227 осіб, у минулому році — 204 людини, у 2016 році — 153 особи.

У 2018 року найбільше людей побажало вчитися у Таврійському національному університеті імені В. Вернадського, Київському національному економічному університеті імені В. Гетьмана і у «Львівській політехніці».

— За консультацією до центрів «Крим-Україна» звернулося майже 779 осіб. У цьому році вони працювали на базі 35 вищих навчальних закладів у містах: Бердянськ, Дніпро, Запоріжжя, Ізмаїл, Київ, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Первомайськ, Харків, Херсон.

У прес-службі нагадали, що для того, аби вступити до вузу через освітні центри, абітурієнтам потрібно здати 2 іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України, а також 1 вступний іспит або творчий конкурс. При цьому, для вступу не обов'язковий український паспорт і атестат.

 

QHA повідомляло, що Міністерство освіти і науки шифрує прізвища абітурієнтів з окупованих Криму і Донбасу, які вступили до українських вузів. Для випускників з окупованих територій з 4 червня — 28 вересня працювали освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна».

Раніше постійний представник Президента України в Криму Борис Бабін заявив, що у 2017 році жителів Криму недостатньо інформували про вступну кампанію «Крим-Україна». У цьому році було створено до 20 роликів, які транслювали на півострові по навчальних закладах під час кампанії «Крим-Україна».

QHA