КИЇВ (QHA) -

Для звільнення українських політв'язнів Міністерство закордонних справ України направило до МЗС РФ понад 300 дипломатичних нот. Про це сьогодні, 6 серпня, під час брифінгу повідомив державний секретар зовнішньополітичного відомства України Андрій Заєць.

За його словами, першим серед звільнених політв'язнів був Юрій Яценко.

— Завдяки зусиллям наших консулів було звільнено 9 політв'язнів. Це у 2015 році Юрій Яценко, у 2016 році — Надія Савченко, Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв, Хайсер Джемілєв, Юрій Ільченко, у 2017 році — Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, і тільки що Олександр Костенко, який декілька годин тому успішно перетнув кордон. Сподіваємося, що ввечері він зможе побачити рідних,— повідомив Андрій Заєць.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що звільненому бранцю Кремля Олександру Костенку необхідна медична допомога оскільки у нього зламана рука.

Денісова додала, що Україна й надалі має намір визволяти своїх громадян у будь-якій ситуації.

Раніше QHA повідомляло, що звільнений з російської в'язниці кримський активіст Євромайдану Олександр Костенко прибув в Україну. Костенко перетнув російсько-український кордон разом з українськими дипломатами.

Нагадаємо, Костенко вийшов на волю 3 серпня.

QHA