КИЇВ (QHA) -

 

Заарештований 19 жовтня у Москві "віце-прем'єр" Віталій Нахлупін раніше був тісно пов'язаний з верхівкою Партії регіонів у Криму, а після анексії півострова слідкував за активами регіоналів. Про це QHA розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

— Я його знаю з тих пір, як він з'явився в Криму разом з прем'єром Джарти (керував Радміном Криму в 2010 — 2011 рр., — ред.), був у його команді. Став депутатом Верховної Ради Криму і був головою комісії з економіки та фінансів, яка займалася бюджетом. Вже тоді він почав виконувати роль наглядача у тому сенсі, що всі серйозні інвестиційні проекти і використання бюджетних коштів йшло через нього. Треба було з ним домовлятися. При Могильові (прем'єра Криму в 2011 — 2014 рр., — ред.) він продовжував працювати у Верховній Раді Криму і виконував ті ж функції. Коли сталася анексія Криму, практично вся команда Могильова і люди, які прибули з Джарти, поїхали, але він чомусь вирішив залишитися в Криму, тобто, став колаборантом. Мабуть виконував ті ж функції.

Умеров здивувався реакції на арешт Нахлупіна з боку Сергія Аксенова, який по суті підтримав репресії російської влади проти свого ж оточення. "Недоторканних немає і не буде. Важливо не хто затриманий, а за що. Усі, хто переступив або тільки збирається порушити закон, мають затямити: покарання невідворотне", — написав Аксенов на своїй сторінці у Facebook після затримання Нахлупіна.

— Те, що його заарештували, не можна розглядати як якийсь акт справедливості або ще чогось. Мабуть, вони просто щось не поділили. Я очікував, що раз одного "віце-прем'єра" заарештували у Москві, то кого-то б затримали у Сирії або після повернення. Але Аксенов дивним чином зреагував на арешт свого заступника, заявивши про те, що заради справедливості ми даємо усі свідчення на нього. І якщо він винен, то має бути покараний. Аксенов що, менше винний? — зазначив Ільмі Умеров.

 

Нагадаємо, 19 жовтня Басманний районний суд Криму заарештував на два місяці Віталія Нахлупіна, а також ще двох кримських "чиновників": «екс-заступника міністра транспорту» Валентина Дукорського і колишнього «першого заступника голови комітету конкурентної політики» Ярослава Сливку.

QHA повідомляло, що Віталія Нахлупіна затримали 17 жовтня у Москві. Одночасно з цим російські силовики прийшли з обшуками в структури, куратором яких він був. У кримському «управлінні» ФСБ повідомили, що Нахлупіним займається Слідчий комітет Росії.

QHA