КИЇВ (QHA) -

Законопроект про створення Антикорупційного суду, який запропонував президент України Петро Порошенко, не відповідає умовам програми Міжнародного валютного фонду. Про це заявив глава представництва місії фонду в Україні Йоста Люнгман.

— Що дійсно визначає це необхідність створити незалежний Антикорупційний суд, набрати незалежних суддів з бездоганною репутацією, запустити роботу цього суду без затримок. За законопроектом існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів і донорів) документ в нинішньому його вигляді не забезпечує вищезазначених результатів, він не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендацій Венеціанської комісії, зазначив він.

Представник МВФ також заявив, що потрібно забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед чиновників.

Він зазначив, що створення незалежного Антикорупційного суду — ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка повинна визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.

Серед інших вимог МВФ — підвищення цін на газ, приватизація, пенсійна і земельна реформи.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що через півтора місяці парламент прийме законопроект про Антикорупційний суд. За його словами, депутати вийшли на фінішну пряму в дискусії про Антикорупційн суд.

Джерело: Громадське

QHA