КИЇВ (QHA) -

Законопроект щодо позбавлення громадянства жителів окупованого Криму, які голосували на незаконних виборах президента РФ, потрібно доопрацювати. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

— Деякі нові положення, запропоновані у проекті, зокрема, з питань, які можуть бути підставами для втрати громадянства України, викличуть обгрунтоване обурення у жителів тимчасово окупованого Криму. Йдеться про те, що підставами для втрати громадянства можуть стати дії, вчинені людиною у результаті примусу з боку окупантів. Наприклад, обов'язковий призов російськими окупантами молодої людини, яка проживає в Криму, на строкову службу. Або участь під страхом звільнення з роботи у незаконних виборах, що проводяться російськими окупаційними властями, — написав він.

Чубаров висловив упевненість, що під час розгляду законопроекту Верховна Рада приведе його до норми відповідно до законодавства України.

— Упевнений, що під час розгляду цього законопроекту в комітетах і на сесії ВР, усі запропоновані норми будуть приведені у відповідність з принциповими підходами держави, визначеними у чинному Законі України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», — сказав він.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу зазначив, що розглядом цього законопроекту займається комітет Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

QHA повідомляло, що у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь в голосуванні на незаконних виборах президента Росії на території окупованого Криму.

Пропонується вважати участь в таких "виборах" підставою для позбавлення українського громадянства. Норма стосується усіх громадян України, які скористалися подібним "правом".

QHA