КИЇВ (QHA) -

П'ятивідсотковий бар'єр для проходження партій до парламенту на виборах — занадто високий для України в її нинішньому становищі, вважає народний депутат від партії "Демократичний альянс" Світлана Заліщук. Про це вона заявила сьогодні, 25 квітня, під час оголошення дати і вимог всеукраїнської акції за виборчу реформу.

— Коли Україна переживає серйозні політичні трансформації, соціальні ліфти і двері мають бути відкриті для нових політичних сил, для нових рухів, які народжуються, які виступають сьогодні за кращу якість політики. Ці 5% консервують нинішній стан влади. І абсолютно не секрет, що партії "Народний фронт" і "БПП" скористаються нинішньою системою. Тобто, сьогодні у будь-яких ініціатив, у тому числі й тих, які реально підтримують люди, фактично немає можливості пробитися. Я кажу і про АТОвців, яких тисячі й сотні тисяч, які захочуть увійти до Верховної Ради, і про громадські рухи, і про волонтерів, — зазначила вона.

Нагадаємо, соціологи назвали відсоток українців, які готові голосували за Порошенка.

Народний депутат, член Комітету ВРУ з питань правової політики і правосуддя Вадим Денисенко вважає, що найбільш напруженим і складним періодом для України як на фронті, так і у внутрішній політиці стане проміжок часу між президентськими і парламентськими виборами у наступному році.

Раніше QHA повідомляло, що готуються зміни до законодавства для участі кримчан в українських виборах.

QHA