КИЇВ (QHA) -

Фракція Опозиційний блок запропонувала кандидатуру Вадима Новинського, що перебуває під слідством у Генпрокуратурі у справі узурпації влади, в депутати Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це кореспонденту QHA заявила народний депутат Світлана Заліщук.

— Існує принцип, який затвердила сама Парламентська асамблея Ради Європи що національні делегації формуються за поданням фракцій національних парламентів, тобто, кожна фракція має право сама визначати, кого вона представлятиме. Таким чином, фактично у Оппоблоку є можливість визначити, кого вони хочуть бачити своїм членом делегації наступного року. Голосування на комітеті формальне, тобто комітет не може заборонити фракціям когось висувати, бо якщо станеться обмеження права фракцій висувати своїх членів, сама Парламентська асамблея може висловити свій протест. У той же час, треба зрозуміти, що його висунення було зроблене лише з однією метою, щоб Новинський з трибуни Ради Європи розповідав про переслідування і про те, як "знищують опозицію в Україні". Очевидно, що його делегували не для того, щоб у ПАРЄ боротися за наші резолюції. Там приймаються дуже важливі документи, зокрема питання агресії, про моніторинг стану в'язнів, виконання Росією своїх зобов'язань тощо. Я дуже сильно сподіваюся, що Новинський їде туди, щоб представляти інтереси України, але знову повторюся, що у комітету не було можливості не пустити його до участі у ПАРЄ, повідомила Заліщук.

Нагадаємо, як передавало QHA, Верховна Рада 8 грудня 228 голосами проголосувала за скасування депутатської недоторканності та згоду на притягнення до кримінальної відповідальності одіозного народного депутата Вадима Новинського.

Новинський звинувачується Генеральною прокуратурою України в тому, що 2013 року перевищив повноваження при незаконному позбавленні волі особистого помічника предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Володимира, архієпископа Переяслав-Хмельницького Олександра.

Також йому інкримінують співучасть у вчиненні режимом Януковича злочинів проти честі і гідності особистості з вересня по грудень 2013 року.

ФОТО: інтернет

QHA