КИЇВ (QHA) -

Корінне населення окупованого Криму, зокрема кримських татар, змушують залишати півострів і замість них масово привозять людей з Росії. Про це в ексклюзивному інтерв'ю QHA повідомив лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

— Корінне населення, зокрема кримських татар і етнічних українців, змушують залишати Крим. На півострів у великій кількості привозять людей з Росії. За останніми даними, за 4 роки до Криму було привезено від 850 тисяч до 1 млн осіб, — зазначив він.

Джемілєв підкреслив, що з окупованого півострова виїхало близько 20 — 25 тисяч кримських татар.

— Ми з Києва постійно звертаємося до наших співвітчизників і просимо їх терпіти, як би не було важко, тому що заради цієї землі ми боролися десятиліття. Але, на жаль, деякі наші співвітчизники змушені залишати батьківщину. Вони кажуть: «Ви говорите правильно. Але чи можете ви гарантувати, що завтра мою дитину не викрадуть і не вб'ють?». Ми не можемо дати такої гарантії.

Нагадаємо, Мустафа Джемілєв заявив, що окупанти в Криму незаконно продовжують утримувати в ув'язненні 67 осіб. Їх заарештували за те, що вони не згодні з окупацією українського півострова.

QHA