КИЇВ (QHA) -

Ранкове засідання Верховної Ради України почалося з привітання Рефата Чубарова, який сьогодні відзначає день народження, передає кореспондент QHA.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання словами привітання на адресу народного депутата України, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

— Сьогодні день народження у нашого легендарного колеги Рефата Чубарова. Привітаємо його!  сказав Парубій.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу святкує 59-річчя.

Колектив інформаційного агентства QHA приєднується до привітань!

Біографія. Рефат Чубаров народився 22 вересня 1957 року у м. Самарканді Узбецької РСР, куди його сім'я була вислана з кримського села Ай-Серез 1944 року в ході депортації кримських татар. 1968 року разом із батьками повернувся до Криму.

З вересня 1974 по липень 1975 року навчався у Сімферопольському професійно-технічному училищі.

З листопада 1975 по листопад 1977 року служив у Збройних Силах СРСР.

1983 році закінчив Московський державний історико-архівний інститут.

З серпня 1983 року по вересень 1990 року — архівіст, старший архівіст, директор, старший науковий співробітник Центрального державного архіву Жовтневої революції та соціалістичного будівництва Латвійської РСР, м. Рига.

З травня 1994 по квітень 1998 року Чубаров працював у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на посадах голови Постійної комісії Верховної Ради Криму з національної політики та проблем депортованих громадян, заступника Голови Верховної Ради Криму, був депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим скликання 1994-1998 років.

З травня 1998 по травня 2002 року  народний депутат України третього скликання.

З травня 2002 по травень 2006 року  народний депутат України четвертого скликання.

З травня 2006 по червень 2007 року  народний депутат України п'ятого скликання.

З листопада 2010 року був депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим шостого скликання.

Рефат Чубаров є президентом Всесвітнього конгресу кримських татар з травня 2009 року, членом Ради представників кримськотатарського народу при Президенті України — з травня 1999 року.

З 15 травня 2015 року Чубаров є депутатом Верховної Ради України, членом депутатської фракції «Блок Петра Порошенка». Чубаров став другим представником кримськотатарського народу у парламенті країни. Крім нього, мандат є також у лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Він є членом Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, а також членом Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.

4 травня 2014 року підконтрольний Кремлю прокурор окупованого Криму Наталя Поклонська винесла попередження Рефату Чубарову про недопущення ведення екстремістської діяльності. Попередження було зачитане йому особисто Поклонською в будівлі Меджлісу. 5 липня 2014 року Чубарову заборонили в'їзд до Криму терміном на п'ять років.

У травні 2015 року УФСБ по Криму і Севастополю повідомило про порушення кримінальної справи стосовно Рефата Чубарова за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ («Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням ЗМІ»). Дана стаття передбачає покарання у вигляді ув'язнення на термін до п'яти років.

На початку жовтня 2015 року Київська райсуд Сімферополя виніс вирок про заочний арешт Чубарова, після чого заборона на в'їзд для нього була знята.

QHA