КИЇВ (QHA) -

Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко озвучила спільну заяву лідерів парламентських фракцій щодо ситуації навколо затримання екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

За її словами, з ініціативи фракцій "Батьківщина" і "Самопоміч" всі лідери фракцій ВР обговорили останні події.

— Ми всі різні політсили, але незважаючи на це ніхто не має права в європейській, демократичній Україні на очах усього світу здійснювати розправу над президентом Грузії, сказала вона.

Тимошенко сказала, що опозиція домовилася на 16.00 запросити керівників силових структур до парламенту вислухати їхні пояснення щодо того, що відбувається біля Українського Дому.

— Опозиція засуджує політичний терор і вимагає проголосувати за заяву, що ВР не є співучасником цих процесів,  сказала вона.

Тим часом, як писало QHA, генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що екс-президент Грузії Саакашвілі фінансував свої акції в Україні за рахунок злочинного угруповання Януковича, зокрема Сергія Курченка.

QHA повідомляло, що 5 грудня співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою затримали Міхеїла Саакашвілі і повідомили йому у присутності адвоката про підозру у вчиненні злочину. На даний момент планується допит Саакашвілі.

Нагадаємо, Саакашвілі затримали на даху будинку, куди він піднявся, «рятуючись» від співробітників СБУ. З даху будівлі він заявив, що чинна влада хоче його викрасти. На місці зібрався стихійний мітинг. Активісти, прихильники екс-президента Грузії заблокували всі виходи з будівлі і почали зводити барикади.

Раніше спецназ вибив двері у квартирі Саакашвілі і провів обшук.

На даний момент активісти чинять опір правоохоронцям, які намагаються вивезти Саакашвілі з місця стихійного мітингу біля Українського дому (вулиця Трьохсвятительська).

QHA