МОСКВА (QHA) -

На захист відомого кримськотатарського мецената і бізнесмена, незаконно затриманого владою РФ в Криму Ресуля Веліляєва, який нині перебуває у СІЗО Лефортово (Москва), виступив відомий в Росії адвокат Дагір Хасавов.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За словами Хасавова, він має намір захищати інтереси кримського татарина на суді, для чого попросив російських правоохоронців надати йому можливість зустрітися з Веліляєвим.

— Після підписання угоди на захист Ресуля Веліляєва 2 липня, на наступний ранок я зателефонував старшому слідчому ДСУ СК Росії Дмитру Бокуновичу і повідомив йому про це, а також попросив призначити час для зустрічі, щоб вручити повідомлення про вступ у справу, ордер, копію посвідчення адвоката, тобто усього, що потрібно для забезпечення цієї процедури, — повідомив адвокат.

Однак, за словами Дагіра Хасавова, слідчий почав вживати дії, які вказують на небажання приймати документи.

— Чого боїться слідство, якщо у питанні його затримання і арешту все нібито законно? Що зміниться баланс між слідством і захистом, а може, що їх влаштовує усе, як йде, в обвинувальному ухилі, а для рідних Ресуля Веліляєва, які звернулися до мене за захистом, таке неприйнятно? — задається питанням адвокат.

Нагадаємо, в окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками до мережі магазинів «Гузель» і фірми "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєва — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Силовики затримали Ресуля Веліляєва, а незабаром йому обрали запобіжний захід у вигляді арешту.

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

11 травня стало відомо, що відомого мецената утримують в одиночній камері Лефортово.

QHA