КИЇВ (QHA) -

Українська делегація повинна захистити українських інвесторів, які втратили свою власність в окупованому Криму. Про це під час зустрічі з президентом Петром Порошенком заявила представник України у Міжнародному суді ООН у Гаазі, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

— Це черговий етап і один з елементів притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності. Він дуже важливий і дуже чутливий для усієї світової спільноти, оскільки це дійсно перший раз, коли член Ради Безпеки ООН відповідає за діяльність, пов'язану із фінансуванням тероризму, зазначила вона.

За словами дипломата, українська делегація в суді в ООН повинна захистити і тих людей, які постраждали в результаті незаконних терористичних дій Росії на Донбасі.

Ми продовжуємо захист інтересів України згідно з Морською Конвенцією, і вже у травні відбудуться перші слухання, які будуть присвячені питанням по процедурі,  додала вона.

Крім того, вона наголосила, що рішення щодо застосування тимчасових заходів очікується до кінця квітня.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов із метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

До матеріалів справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар і українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA