КИЇВ (QHA) -

Необхідно  уважно стежити за маніпуляціями і неправдивими заявами, які виголошує Росія в Міжнародному суді ООН і негайно їх спростовувати. Так думку висловила у себе на ФБ-сторінці керівник українськоі делегаціі , що представляє інтереси Украіни в Міжнародному Суді ООН в Гаазі у справі «Украіна проти РФ» заступник міністра закордонних справ Лана Зеркаль.

Вчора свою позицію суду представила Україна, яка надала аргументи необхідності вжиття судом тимчасових заходів, які убезпечать український народ від проявів російської агресії на окупованих територіях. Сьогодні на слуханнях у Гаазі доповідає Росія, тому українська сторона закликає критично поставитися до тих висловлювань і аргументів, які прозвучать у ході слухань.

— Більшість із того, що ми почуємо, буде для нас не новим, але від того не менш важким бо складно терпіти маніпуляції та перекручування, на яких нині будується уся політика РФ щодо України. І нормальною реакцією було б не дивитися та ігнорувати. Але нам ще більше потрібна ваша увага. Треба уважно стежити і спростовувати усі маніпуляції. Спростовувати тут і зараз. Для себе і для ваших друзів, — наголосила Лана Зеркаль.

Завтра в ході слухань Україна представлятиме свої заперечення на сьогоднішню аргументацію РФ.

Як повідомляло QHA, вчора у Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України щодо РФ про застосування запобіжних заходів. Ці заходи дозволять суду попередити погіршення ситуації, і найголовніше — захистити цивільне населення, протягом часу, необхідного для розгляду справи.

Україна звернулася до Суду з проханням вжити такі тимчасові заходи, застосування яких є особливо важливим у контексті останнього загострення ситуації в Авдіївці та Криму:

Росія повинна утримуватися від будь-яких актів расової дискримінації щодо осіб, груп осіб або установ на території, що знаходяться під її ефективним контролем, у тому числі на Кримському півострові;

Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному ґрунті, спрямованих проти кримськотатарського народу, зокрема скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього рішення та будь-яких аналогічних заходів;

Росія повинна вжити усіх необхідних заходів, щоб зупинити зникнення осіб з-поміж кримських татар і невідкладно розслідувати зникнення, що вже мали місце;

Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному ґрунті, спрямованих проти етнічних українців у Криму, зокрема скасувати обмеження щодо здобуття освіти українською мовою та поважати українську мову і права, пов’язані з освітою.

Після чотириденних слухань, які триватимуть 6-9 березня, суд впродовж кількох тижнів має прийняти рішення про застосування запобіжних заходів.

Довідка: 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов із метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

QHA