БАРСЕЛОНА (QHA) -

У Барселоні відбулася акція протесту проти рішення Верховного суду Іспанії про арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона, у результаті якої постраждало 27 осіб.

На мітинг вийшло 10 тисяч чоловік.

Учасники акції намагалися прорвати оточення поліції біля будівлі уряду Каталонії, кидаючи пляшки і запалюючи димові шашки.

QHA повідомляло, що Верховний суд Іспанії видав міжнародний та європейський ордери на арешт Карлеса Пучдемона і його прибічників, обвинувачених в організації заколоту.

Нагадаємо, Карлес Пучдемон заявив, що, переховуючись, має намір очолювати уряд Каталонії і буде з Бельгії продовжувати боротьбу за незалежність регіону.

Раніше прокуратура Іспанії запитувала у Верховному суді ордер на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня 2017 року висунула обвинувачення проти Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеного Мадридом регіонального органу влади Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років. Пучдемон втік до Бельгії.

Джерело: El Mundo

QHA