КИЇВ (QHA) -

 

На розгляд Конституційної комісії пропонується декілька варіантів назви автономії в Криму. Про це 22 жовтня на круглому столі "Повернення Криму: бачення українців" розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу, член Конституційної комісії Рефат Чубаров.

— Зараз робоча назва — "Кримська автономія", але є пропозиції зберегти назву "Автономна республіка Крим", або "Кримськотатарська автономія". Це одне з питань, які має вирішити Конституційна комісія.

Чубаров розповів, що у складі Конституційної комісії створили робочу групу з 25 осіб, яка напрацювала проект змін до Конституції щодо Криму. Члени робочої групи також розробили проекти законів "Про корінні народи України" і "Про статус кримськотатарського народу".

— Про цей пакет документів знає голова Конституційної комісії Володимир Гройсман. Він, наскільки я можу сказати, позитивно ставиться до того, щоб їх розглянули на засіданні Конституційної комісії. Президент також закликає комісію зібратися, але чомусь самого засідання немає.

 

Раніше голова Меджлісу Рефат Чубаров повідомляв про те, що проект змін до Конституції щодо статусу Криму базується на трьох принципах: джерелом статусу автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення; конституція кримської автономії має затверджуватися під час узгодження з Курултаєм кримськотатарського народу; кримськотатарська мова має використовуватися у всіх сферах суспільного життя поряд з державною мовою, окрім сфер, визначених окремим законом.

Нагадаємо, за даними опитування Фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», половина українців позитивно ставиться до ідеї створення кримськотатарської автономії.

QHA