КИЇВ (QHA) -

Посилення економічних санкцій має змусити Росію все ж таки виконати ухвалене рік тому рішення Міжнародного суду ООН, спрямоване на захист прав етнічних меншин в окупованому Криму.

Таку думку висловив агентству QHA заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, відповідаючи на запитання щодо виконання наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, яким суд зобов’язав Росію скасувати заборону Меджлісу і припинити етнічні утиски в окупованому Криму.

За словами Умерова, Росія вдається до звичної для неї практики ігнорування рішень як міжнародних організацій, так і міжнародних судових інстанцій. Водночас, солідарний міжнародний тиск і посилення санкцій мають зрештою змусити країну-агресора зважати на позицію міжнародної спільноти

— Росія не виконує рішення Гаазького суду або Міжнародного суду ООН. Але це вже не вперше Російська Федерація ігнорує усі резолюції, усі протоколи, результати будь-яких робочих зустрічей. У неї це вже за правило — не виконувати жодні рішення, у тому числі, рішення судів. Я думаю, що єдиний правильний шлях — це посилення економічних санкцій, щоб примусити Росію зважати на рішення міжнародних організацій та міжнародного суду.

Раніше постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін висловив переконання, що факт ухилення Росії від виконання запобіжних заходів Міжнародний суд ООН врахує під час оголошення остаточного рішення у справі «Україна проти Росії».

Нагадаємо, 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН (Гаага, Нідерланди) за позовом України ввів обмежувальні заходи щодо Росії за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму. Зокрема, Суд зобов'язав Росію утриматися від переслідувань кримських татар, від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, у тому числі скасувати заборону на діяльність Меджлісу, та забезпечити поновлення повноцінної освіти українською мовою в Криму, а також не допускати обмежень щодо функціонування української мови. Водночас Росія не виконала ці вимоги, незважаючи на постійні заклики з боку української та міжнародної спільноти.

QHA