АНКАРА (QHA) -

Тель-Авів ухвалив рішення призупинити імпорт сільськогосподарської продукції з Туреччини, заявило Міністерство сільського господарства Ізраїлю.

Цей крок, зазначили у відомстві, зроблений у відповідь на дії турецької влади, яка вислала ізраїльського посла з Анкари.

Разом з тим, міністр продовольства, сільського господарства і тваринництва Туреччини Ахмет Ешреф Факибаба заявив, що припинення імпорту турецької аграрної продукції з боку Ізраїлю не вплине на Туреччину.

Факибаба зазначив, що Туреччина має доступ до ринків збуту в низці країн. За його словами, якщо в Ізраїлі розраховують, що якось вплинуть на Туреччину, призупинивши імпорт турецької аграрної продукції, то глибоко помиляються.

Разом з тим, у ХАМАС заявили про те, що організація дуже цінує реакцію Туреччини на масові вбивства, які сталися у Секторі Газа. Прес-секретар ХАМАС Самі Ебу Зухрі оцінив дії Анкари щодо ізраїльського посла, якого вислала Туреччина.

— Турецький народ одразу після масових вбивств палестинців провів акції протестів. Ця підтримка дуже важлива для нас, — сказав Зухрі.

Як писало QHA, Туреччина відкликала послів з Ізраїлю і США для проведення консультацій у зв'язку із напруженістю на Близькому Сході, яка виникла під час перенесення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Як заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, Анкара ініціює надзвичайний саміт Організації ісламського співробітництва. У самій Туреччині оголошено триденну жалобу по загиблим палестинцям на кордоні Ізраїлю і Гази. На усіх держустановах Туреччини приспущені державні прапори.

Джерело: Анадолу

QHA