КИЇВ (QHA) -

Після захоплення російськими окупаційними військами, колаборантами, кримськими бойовиками та їхніми посіпаками будівлі Ради міністрів АР Крим у Сімферополі 27 лютого 2014 року "жодних зрозумілих команд" від української влади не надходило.

Про це на судовому засіданні у справі про держзраду Віктора Януковича повідомив екс-прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов.

Він зазначив, що про захоплення будівель йому стало відомо у ніч з 26 на 27 лютого близько 04:00.

За словами Могильова, після цього він прибув до кабінету начальника кримської міліції, де зібрав силовиків. З камер відеоспостереження відразу ж зняли записи, на яких було зафіксовано проникнення до будівлі Радміну групи невідомих людей.

— Судячи з екіпіровки цих людей, з їхнього розташування ми зрозуміли, що це професійні військові, які знають свою справу, — сказав екс-чиновник.

Він зазначив, що цю інформацію одразу ж передав тодішньому главі СБУ Валентину Наливайченку, також у столицю були передані відеозаписи захоплення будівель в Криму.

— Після цього жодних зрозумілих команд з Києва не надходило, — зазначив він.

Через два дні після цих подій Могильов залишив півострів.

Нагадаємо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ("пособництво у веденні агресивної війни") КК України.

Раніше QHA повідомляло, що суд у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича частково задовольнив клопотання прокурора про допит президента України Петра Порошенка та інших чиновників.

Як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про листа, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська в Україну.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що найближчим часом буде завершено досудове розслідування у справі про розстріли на Майдані у 2014 році стосовно до колишніх високопоставлених чиновників режиму екс-президента Віктора Януковича і його самого.

QHA