КИЇВ (QHA) -

Учасникам переговорів у Мінську вдалося досягти консенсусу у встановленні режиму повного припинення вогню на Донбасі з 00.00 годин 24 грудня.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter привітав зусилля учасників Тристоронньої групи по домовленостям.

— Вітаю досягнення у рамках Тристоронньої контактної групи, у відповідь на мою ініціативу, домовленості щодо впровадження додаткових заходів із встановлення постійного і безстрокового режиму всеосяжного припинення вогню, починаючи з 00 години 24 грудня 2016 року. Розраховую, що завдяки цим заходам, які будуть реалізовуватися напередодні новорічних і різдвяних свят, режим припинення вогню на Донбасі набуде постійного характеру, повідомив президент.

Також він зазначив, що очікує від Росії неухильного забезпечення «режиму тиші», а також звільнення заручників терористів ОРДЛО і тих, які знаходяться на території Росії, в рамках домовленостей, укладених у Мінську.

Однак, згідно з повідомленнями прес-центру АТО на сторінці у Facebook, вже через 25 хвилин після оголошення режиму повного припинення вогню проросійські бойовики почали провокаційні обстріли на Луганському напрямку. Також в районі 7 і 10 ранку спостерігалися обстріли терористів Мар'їнки і Широкиного. У прес-центрі повідомляють, що українські військовослужбовці не відповідають на провокації.

Нагадаємо, як передавало QHA, за словами першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, проросійські бойовики з ОРДЛО не включили до списків на обмін багатьох українських бранців, намагаючись таким чином приховати факт їхнього утримання.

ФОТО: інтернет

QHA