КИЇВ (QHA) -

Російсько-терористичні війська обстріляли Авдіївку, щоб вивести з ладу місцевий коксохімічний завод, зупинивши поставки сировини на підприємства у Маріуполі та заморозивши таким чином всю металургійну промисловість вільного від окупації бойовиків Донбасу. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в ефірі українського телеканалу.

Міністр стверджує, що крім глобальних цілей із зриву роботи промисловості Донбасу, терористи намагалися перевірити, як буде виживати місто без електропостачання.

— Це була перша тактична спроба подивитися, як реагуватимуть, яким чином взагалі без електропостачання буде виживати місто, — повідомив міністр.

Нагадаємо, з 29 січня серйозно загострилася ситуація в районі Авдіївки Донецької області. Сили АТО зазнали втрат. У боях за Авдіївку з 29 січня по 2 лютого загинули 11 українських військових.

30 січня в результаті обстрілів бойовиків Авдіївка залишилася без тепла, води та електрики. Увечері того ж дня в місті було введено надзвичайний стан.

5 лютого майже вся Авдіївка була підключена до електропостачання.

Як повідомляло QHA, у Раді безпеки ООН 13 лютого була вперше в історії прийнята резолюцію про захист критичної інфраструктури. Ініціатором резолюції стала українська делегація на чолі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Резолюція включає в себе тези про захист життєво важливої ​​інфраструктури, збільшення кримінальної відповідальності за атаки на критичні об'єкти та посилення взаємодії між державами в питаннях захисту інфраструктури і людей.

QHA