КИЇВ (QHA) -

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала народних депутатів звернутися до Парламентської асамблеї ОБСЄ для звільнення українських політв'язнів, які перебувають в РФ. Про це політик повідомила сьогодні, 4 липня, під час виступу на засідання у парламенті.

За словами Геращенко, у Берліні наступного тижня має відбутися важлива сесія Парламентської асамблеї.

— Наступного тижня у Берліні відбудеться дуже важлива сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. І я хочу звернутися з пропозицією, щоб Верховна Рада затвердила резолюцію, заяву до наших партнерів до Парламентської асамблеї, щоб вони підтримали заклик до Росії для звільнення в'язнів Кремля, — сказала Геращенко.

Віце-спікер нагадала, що напередодні було оприлюднено список з 23 росіян, на яких готові обміняти українців, але за її словами, жодної відповіді від Росії щодо цього питання до цих пір немає.

Раніше Геращенко повідомила, що Україна готова внести головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського до списків на обмін, якщо така пропозиція надійде від Росії. Вона зазначила, що російська сторона не запитувала видачу Вишинського в обмін на українських політв'язнів.

QHA