КИЇВ (QHA) -

Українці Тарас Поздній і Роман Городечний, які зійшли 14 травня у складі групи на Еверест, прилетіли до Києва сьогодні, 23 травня. В аеропорту «Жуляни» альпіністів зустрічали рідні та друзі, а також ті, хто хотів привітати Тараса і Романа з успіхом. Сильний мороз серйозно пошкодив руку Тарасу Піздньому, декілька пальців альпініста були загіпсовані.

— Дуже приємно повернутися в Україну, ще більш приємно від того, як багато людей нас зустрічають. Я підморозив декілька пальців, але вони за декілька тижнів будуть в нормі, а Еверест залишиться на все життя, — сказав Тарас, приїхавши до Києва.

Нагадаємо, через погане самопочуття Тараса альпіністи не змогли спускатися далі, тому з висоти 6 400 метрів їх забрали гелікоптером. Тарас і Роман зафіксували Національний рекорд України, піднявшись на висоту 8848 метрів.

— Тарас навчив мене любити високі гори, ми разом з ним побували спочатку в базовому таборі Евересту, потім на Кіліманджаро, Ельбрусі, і ось у листопаді був з ним на Меру пік, піднявся на висоту більше 6 тисяч метрів, — розповів кореспонденту QHA Владислав, друг Тараса.

Нагадаємо, українка Еліна Світоліна вийшла до фіналу престижного тенісного турніру.

Раніше QHA повідомляло, що українські самбісти на Чемпіонаті Європи завоювали 19 медалей.

QHA