СТАМБУЛ (QHA) -

Британські архітектори з AFL Architects представили пропозицію з візуалізацією стадіону «Ататюрк» для заявки Туреччини на проведення чемпіонату з футболу Євро – 2024.

Як повідомляється, у проекті передбачається реконструкція та адаптація Олімпійського стадіону в Стамбулі, щоб інтегрувати сучасні технології в діючу структуру.

Зокрема, стадіон пропонують помістити в екзоскелет з інтегрованою технологією генерації енергії від сили вітру. Окрім цього, зсередини і ззовні по периметру його хочуть обернути у відео-вол (відео-стіну). На дисплеях перед і після матчів будуть показувати зображення логотипів клубів, транслювати інтерв'ю і світлові шоу.

Стадіон реконструюватимуть у два етапи. На першому відновлять діючу структуру і нижній рівень стадіону. Будівництво вестимуть так, що глядачі зможуть дивитися матчі з верхніх рівнів, що дозволить продовжувати використовувати стадіон.

На другому етапі відбудеться перебудова верхніх ярусів, місткістю 92 000 місць. Верхні яруси матимуть 200 лож, місткістю до 10 осіб, а також зали для гостей.

Відзначимо, мультиспортивний стадіон "Ататюрк" був відкритий у 2002 році.

Раніше, як повідомляло QHA, були оприлюднені півфінальні поєдинки Ліги Європи. Так, англійський футбольний клуб "Арсенал" у Лондоні зіграє з іспанським "Атлетіко" з Мадрида, а французький "Марсель" з австрійським "Зальцбургом".

Відзначимо, обидва поєдинки розпочнуться сьогодні, 3 травня о 22:05.

QHA