ОДЕСА (QHA) -

Одинадцятий тур вітчизняної першості вийшов дуже цікавим. Найпопулярнішими результатами ігор були нічия 1: 1, а також перемоги, причому виключно домашніх команд, із рахунком 2: 0.

У суботу, 15 жовтня, відразу два українські гранди здивували громадськість, синхронно зігравши внічию з донецьким «Олімпіком» та «Чорноморцем».

Від донецького дербі мало хто очікував такої запеклої боротьби, і те, що команда Фонсекі не змогла впоратися з другим клубом із Донецька, — швидше заслуга гравців «Олімпіка», ніж неуспіх гірників.

Гра проходила без голів аж до 74-ї хвилини, коли Ордець замкнув передачу з кутового, добивши круглого у ворота своїх суперників, але через п'ять хвилин нападник «Олімпіка» Іван Матяж відновив статус-кво, забивши гол після прострілу Немчанинова.

Матч завершився з рахунком 1: 1, і «Динамо» виходило на гру з «Чорноморцем», маючи можливість скоротити відставання від гірників до 4 очки.

Столичні футболісти не поспішали насідати на ворота одеситів і потроху намагалися заволодіти ініціативою, проводячи атаки. Гравці «Чорноморця» небезпечно відповідали на атаки динамівців, але пропустили на 30-й хвилині.

Опорник киян Сергій Сидорчук вдарив з-за меж штрафного і потрапив у поперечину воріт одеситів, але кращий бомбардир «Динамо» перетворив небезпечну ситуацію на гол, переправивши м'яч, що відскочив, головою до воріт.

Після пропущеного голу футболісти «Чорноморця» стали атакувати активніше, і якби вони діяли впевненіше перед воротами голкіпера киян Рудька, то створили б чинним чемпіонам куди більше проблем. Однак одесити не змогли забити, а кияни, напевно, вже були думками на грі з португальською «Бенфікою», за що і поплатилися, пропустивши гол на останній компенсованій хвилині матчу.

Виручила одеський клуб голова центрального захисника «Динамо» Євгена Хачеріді: він зрізав м'яч у свої ворота після прострілу з лівого флангу. Наблизитися до головного конкурента в боротьбі за чемпіонство кияни зможуть уже в 12-му турі на полі «Олександрії» в найближчу суботу.

А «Зоря» скористалася шансом і зрівнялася за очками зі столичною командою. Луганчани спокійно переграли «Волинь» 2: 0 і тепер мають 23 очки, як і «Динамо».

У неділю відбулися ще три зустрічі, в яких «Олександрія» обіграла «Сталь» (Дніпродзержинськ) 2: 0, «Зірка» (Кропивницький) перемогла полтавську «Ворсклу» з тим же рахунком, а «Карпати» і «Дніпро» поділили очки, зігравши 1: 1.

Таким чином, донецький «Шахтар» продовжує лідирувати в українському чемпіонаті та випереджає динамівців на шість очок, маючи у своєму активі 29 пунктів, а в таблиці бомбардирів, як і раніше, утримує першу позицію форвард киян Жуніор Мораєс.

Дванадцятий тур вітчизняної першості стартує 22 жовтня.