РІВНЕ (QHA) -

У Рівному чекають на реконструкцію стадіону «Авангард», на якому повинен приймати домашні матчі прем'єр-ліговий Народний клуб «Верес». Однак деякі вболівальники вже зневірилися в надії на початок будівництва, яке уповільнюється через зволікання із затвердженням проекту реконструкції.

Сам проект міської влади був презентований ще у квітні 2017 року. Розробляла його львівська фірма «Артпростір», яку вибирали не за тендером, а за рекомендацією робочої групи, до якої входили депутати міськради Олександр Нестерук, Віталій Павелків, заступник мера Рівного Галина Кульчинська і президент НК «Верес» Олексій Хахльов. Одним із факторів, що вплинули на цей вибір, стало те, що фірма була причетна до будівництва «Арени Львів». На проект виділено близько 1,5 мільйона гривень. А сам стадіон попередньо потребує близько 110 мільйонів гривень.

Міський голова Рівного Володимир Хомко заявляв, що в бюджеті знайдуться ці кошти. І був упевнений, що будівництво почнеться вже цього року.

Так має виглядати оновлений «Авангард» 

Однак минали місяці, а будівельний кран біля «Авангарду» все не з'являвся. Президент НК «Верес» Олексій Хахльов та міський голова Рівного Володимир Хомко лише постійно обіцяли, що проект, мовляв, готується. Але, як стало відомо, документ чомусь був представлений на експертизу лише 4 жовтня.

Міський голова Рівного вже навіть погрожував подати до суду. Але, напевно, сторони порозумілися. Вчора, 8 грудня, до Рівного приїздив Комітет Верховної Ради з питань бюджету, на чолі з його головою і президентом ФФУ Андрієм Павелком, який, до речі, родом із села Корнин Рівненського району та є приятелем президента клубу.

У програмі заходів Комітету був і огляд стадіону, на якому Андрію Павелку вручили оберіг у формі репродукції ікони з його зображенням, а також розповіли про проект реконструкції стадіону. Президента ФФУ і присутніх народних депутатів запевнили, що проект вже майже дійшов до стадії завершення — залишилися деякі формальності. Представник фірми-проектанта заявив, що до нового року встигнуть здати проект замовнику.

— Сьогодні є зроблена експертиза. Ми  на фінальній стадії. Ми готові з міською владою взятися за цю справу. Наша команда повинна грати на рідному стадіоні і, думаю, рівняни будуть заповнювати цей стадіон,  заявив Олексій Хахльов.

Крім цього, він зазначив, що побудований стадіон дозволить приймати матчі УЕФА. Приблизна місткість — 12 000-13 500 глядачів. Представник фірми «Артпростір» говорить, що проект можна реалізувати за півтора-два роки. Однак його вартість вже зросла — до 145-150 мільйонів гривень. Рівненські чиновники не забули попросити підтримки в бюджетного комітету. Андрій Павелко наголосив, що цей стадіон є важливим об'єктом для Рівного, області та країни, і закликав працювати спільно в цьому напрямку.

Варто зазначити, що через відсутність спортивної арени рівненська команда змушена грати у Львові. Для вболівальників щоразу на домашні матчі організовують підвезення на так званому «червоно-чорному експресі».

QHA