КИЇВ (QHA) -

Чемпіоном з традиційного виду боротьби кримськотатарського народу куреш, який відбувся у Києві 23 лютого, став Тимур Прімшоєв з Криму. Про це сьогодні, 25 лютого, повідомили у прес-службі представництва президента України в Автономній Республіці Крим.

Прімшоєв у вирішальному поєдинку здобув перемогу над борцем збірної України, призером чемпіонатів світу та Європи Олександром Чернецьким.

Переможці отримали кубки, грамоти та грошові призи, а також живого барана.

Відзначимо, турнір проводили на базі Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського і був присвячений 100-річчю загибелі першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, ініціатора Першого Курултаю кримськотатарського народу, першого голови Кримської народної республіки, автора кримськотатарського гімну Номану Челебіджихану.

QHA повідомляло, що 22 лютого в Ічні Чернігівської області відкрили пам'ятну дошку Номану Челебіджихану. Меморіальну дошку розмістили на будівлі залізничного вокзалу. Як зазначив голова громадської організації "Українська ініціатива" Юрій Костенко, Номан Челебіджихан бував на вокзалі в Ічні під час подорожей до Санкт-Петербурга.

QHA