КИЇВ (QHA) -

Альпіністка Тетяна Яловчак 14 грудня у складі міжнародної спортивної експедиції, зійшовши на пік Вінсон в Антарктиді, стала першою українкою, яка виконала програму «Сім вершин».

За даними Національного реєстру рекордів, всього в українському альпінізмі це вдалося зробити тільки чотирьом українцям — чоловікам.

Себе дівчина, жартуючи, називає мандрівницею, розповідаючи, що до цих пір у середовищі гірських професіоналів, зважаючи на відсутність спеціальної освіти, ведуться суперечки з її статусу.

Однак Яловчак упевнена, що в гори, тим більше на Еверест, просто так не ходять, і нагадує про труднощі, які варто пережити кожному, хто зважився підкорити великі вершини світу.

— К2 (друга за висотою гірська вершина планети, — ред.) підкорювати не планую. Я це залишаю для інших. У мене є свій досвід. І це дуже важко для організму, величезний стрес. Ти весь час експедиції живеш не у властивому тобі середовищі ... У мене не було ні на одній горі впевненості, що я 100% піднімуся на вершину. Не можна бути там легковажним.

Як правило, програму «Сім вершин» закривають Еверестом, однак у Тетяни він виявився четвертим у списку.


Сьогодні дівчина заробляє на життя своїм досвідом, читаючи мотиваційні лекції на різних бізнес-форумах країни. Уже в січні альпіністка зібралася піднятися на гору Охос-дель-Саладо у Чилі. А у подальших планах — участь в проекті «Танці з зірками».

QHA