КИЇВ (QHA) -

У серпні цього року Україна і Туреччина проведуть спільну міжнародну регату «Чемпіонат Чорного моря».

Змагання триватимуть протягом 5 днів і почнуться 12 серпня в Одесі, звідки учасники з України, Туреччини, Румунії, Болгарії та Греції відправляться на човнах у Стамбул. За словами президента ФВУ Родіона Луки, спортсмени мають пройти 350 морських миль.

— У перший день буде реєстрація учасників, після гонка в бухті Одеси, а в неділю старт гонки у Стамбул. Цю дистанцію човни подолають за добу, — зазначив він.

Частина регати у Стамбулі співпаде з проведенням Днів Одеси у турецькому місті, а для того, щоб провести заплив у водах Туреччини, організатори на час перекриють Босфорську протоку.

За словами аташе культури при посольстві Туреччини в Україні Берата Йилдиза, проведення спільних змагань має зблизити країн-сусідів Чорноморського регіону.

— Між Одесою і Стамбулом хороші відносини. Я знаю, що за останній рік Туреччину відвідали більше мільйона українців, але потрапили вони туди за допомогою літаків. Ми ж хочемо розвивати морські шляхи, — зазначив він.

Про те, що регата буде відігравати велику роль для відносин Туреччини та України, сказав і перший віце-президент ВФУ, заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків.

— Це важливий захід, адже, як правило, домовленості між яхт-клубами відбуваються зі спортивної ініціативи, але для організації цих змагань були запрошені представники українського МЗС. Регата приурочена до 100-річчя дипломатичних відносин з Туреччиною, і є першою у своєму роді в Україні. Ми маємо пам'ятати, що Чорне море має залишатися мирним морем, незважаючи на процеси і агресію з боку Росії, — підкреслив Шимків.

Організатори зазначають, що для підготовки до регати не використали бюджетні гроші, а шукали допомогу серед українських інвесторів. У майбутньому змагання планують зробити щорічними, а географію учасників розширити.

Раніше QHA повідомляло, що українські паралімпійці повернулися з Південної Кореї і привезли з собою 22 медалі.

QHA