БІШКЕК (QHA) -

У Киргизстані 2 вересня відбулося урочисте відкриття III Всесвітніх ігор кочівників.

У церемонії відкриття взяли участь президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зі своєю дружиною Еміне Ердоган, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, президент Татарстану Рустам Мінніханов, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, емір емірату Фуджейра з ОАЕ Мухаммед бін Хамад бін Мухаммед ель-Шакрі.

Театралізоване шоу на іподромі тривало близько години. У ньому використовувалися піротехнічні, світлові й 3D ефекти. На шоу продемонстрували фрагменти з всесвітньо відомого епосу "Манас". Постановка розповіла про філософію кочівників, зв'язавши ідею всесвітнього кочівництва з унікальною спадщиною киргизів і творчістю письменника Чингіза Айтматова.

На арену іподрому вийшли команди з 80 країн світу.

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков привітав усіх спортсменів і зазначив, що такі ігри кочівників проведуть в Туреччині. Він пообіцяв посприяти Анкарі в організації турніру.

Прикметно, що уперше в Іграх кочівників бере участь команда з України. Українські спортсмени змагатимуться у таких видах спорту як самбо, армрестлінг і стрільба з лука.

Усього на змаганнях розіграють 594 медалі — 174 золотих, 173 срібних і 247 бронзових.

QHA писало, що Всесвітні ігри кочівників триватимуть у місті Чолпон-Ата Іссик-Кульської області до 8 вересня. Слоган турніну — «Єдині силою! Єдині духом!».

QHA