БІШКЕК (QHA) -

У Киргизстані завершилися III Всесвітні ігри кочівників. Урочиста церемонія закриття Ігор відбулася на іподромі у місті Чолпон-Ати на березі озера Іссик-Куль.

У церемонії взяли участь близько 500 артистів, каскадерів і спортсменів. Театралізоване дійство відображало тематику філософії кочівників, як і на відкритті ігор.

Гостям подарували шоу з сучасними музичними, театральними, естрадними елементами, флешмобами і каскадерськими трюками, виступами відомих співаків, і музикантів, доповнене світловим і лазерним шоу, феєрверками і спецефектами.

Цього року лідером Всесвітніх ігор кочівників у командному заліку став Киргизстан. У скарбничці країни — 103 медалі, з яких 40 золотих, 32 срібних і 31 бронзова нагорода. Збірна Киргизстану в цьому році втретє отримала абсолютну перемогу з кок-бору — найпопулярнішою і найвидовищною древньою кінно-спортивною грою серед народів Середньої Азії.

Друге місце у медальному заліку посіла збірна Казахстану з 72 медалями: 18 золотих, 24 срібних і 30 бронзових. Замкнула трійку Росія, у якої 56 медалей (17 золотих, 12 срібних і 27 бронзових). До п'ятірки кращих команд також увійшли Туркменістан (27 медалей: 10 золотих, 5 срібних, 12 бронзових) і Узбекистан (33 медалі: 7 золотих, 8 срібних і 18 бронзових). Україна посіла 8 місце серед 77 країн.

Нагадаємо, урочисте відкриття III Всесвітніх ігор кочівників відбулося 2 вересня. Усього на змаганнях розігрували 594 медалі — 174 золотих, 173 срібних і 247 бронзових.

QHA